8211/8 sokak no:21 d:2 Ataşehir - Çiğli / İZMİR
0 552 385 1 345
drklinik@outlook.com

Dolgu

DOLGU  NEDİR?

Yaşlanma ile birlikte cilt altına yağ tabakası ve  cildin hyalüronik asit  elastik ve kollajen lifler gibi azalma ,meydana gelir. Bunun sonucunda kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Dolgular sarkma izlerini gidermek ,ve hacim kazandırmak için cilt altına enejekte edilen yarı kallıcı olan maddedir.

DOLGULAR NASIL ETKİ EDER?

Cilt altıan enejkte edilen dolgu , maddeleri ,kırışıklıkların altını yüzün her bölgesine hacim vererek ,sarkmaları giderir, hacim az olan  yerlere dolguyu tamamlayarak olduğu yere dolgunluk sağlar.

YÜZ DOLGUSU NASIL YAPILIR ?

Hastaların yüz şekline göre dolgu maddesi ,kırışıklık hattına  şekil vermek kişinin ve doktorun  tarafından belirlenen bölgeye göre kanül yardımı ile küçük miktarda cilt altına verilir.İşlem 30 dakkika sürer. Hemen fark edilir .Günlik hayata hemen dönüş sağlanır.

HYALÜRONİK ASİT DOLGU NEDİR ?

Hyalüronik asit FDA onaylı ,hayvansal olmayan vücudumuzun kendi gençlik maddesidir.Enjekte edilen yere hacim veren maddedir.Doğal haylüronik asit cildi nemlendirerek ,hastann yüzünde liftng etkisi yaratır. Hyalüronik asit cilde enejekte edilerek genç bir görünen bir cilt aynı zmanda nemlendirme ve canlılık etkisi sağlar.Kollajen üretimini destekler. Hyalüronik asit yüz dekolte  el boyun gibi yerlerde uygulama yapılır. Etkisi hemen görülür. 6 ila 18 aya kadar sürer.

YÜZDE NE AMAÇLA HANGİ BÖLEGELERE DOLGU YAPILABİLİR ?

  • Elmacık kemiklerinde
  • Nazolobial olukları (Burun kenarı ağız köşesi doğru inan çizgiler)
  • Göz altına oluşan çizgiler
  • Çene ve çene hattını belirginleştirmek
  • Dudak etrafındaki kırışıkları yok etmek
  • Dudak şekillendirmek
  • Kaşa şekil,  vermek
  • Kaş arasındaki çizgiler azaltılmasında
  • Akne ve yara izlerini gidermek

DOLGU SONRASINDA ACI YADA AĞRI VARMIDIR?

Çoğu kişi enjeksiyonların ağrı , duymaksızın uygulama öncesi lokal anestezi krem sürülerek hasta konforu oluşturulur.

DOLGU SONRASINDA YÜZ NASIL GÖRÜLÜR VE İŞLEM NE KADAR SÜRER?

Dolgu uygulama sonrasında yapılan enjeksiyon bölgelerinde hafif kızarıklık ve ödem olabilir . 30 dakkika sonra içerisinde tamamen kaybolur. Dolgu uygulaması kolay bir uygulamadır.15-20 dakika içerisinde işlem bittikten sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.İşlem sorasında kişi hemen günlük aktivitelerine ve sosyal hayatına devam edebilir.

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudak estetiği ve yapısı bakımından son derece ile ilgi gören bir dolgu uygulamasıdır.Dudak dolgusu enjeksiyon yardımı ile dudak yapısı üzerinde yapılan belirginleştirme işlemidir.Böylece dudaklar daha estetik bir görünüme sahip olur.Dudak estetiği daha çok dudak yapısı ince olan kişiler tarafından tercih edildiği gibi yaş ilerlemesi ile beraber bu bölgede sarkmalar ya da hacim kaybetmesi sonucu yaşlanma belirtileri görülebilir.Dudak dolgusu kişilerin istediği dudak yapısına kavuşmalarına imkan sağlar.Dudak dolgusu 12 ila 8 ay arası kalıcıdır.Dudak dolgusu etki süresi azaldığında kişi üzerine tekrar uygulama yaptırabilir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR?

Gözyaşı oluğunun derinleşmesi üzerinde bulunan deri elastikiyetinin azalması renk değişikliği ve göz altı yağ pedlerinin azalması ile birlikte hacim kaybı sonrası gözaltı çizgileri meydana gelir göz altı ışık dolgusu derinleşen çizgi hattına enjekte edilen dolgu ile tamamlanır ve böylelikle gözltına yapılan dolgular göz çevresini iyileştirerek ve besleyerek nem dengesini arttırır.Göz çevresi daha aydınlık,genç ve dinlenmiş görünür.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NASIL ETKİ EDER?

Göz altı ışık dolgusu göz altı ve yanak arasında göz yaşı oluğuna uygulanır.Göz yaşı oluğu dolgu yapıldığında hacim kazanır ve böylelikle göz altı morluğu giderilmiş olur.İçerisinde bulunan aminoasit vitamin ve antioksidanlar sayesinde hücre yenilenmesi sağlar ve böylelikle göz altı iyileşmeye başlar.Göz altı ışık dolgusunda hacim eksikliği giderildiği zaman hemen etkisi görülür.Göz altı ışık dolgusu 12 ay veya 18 süre ile kalmaya devam eder.