8211/8 sokak no:21 d:2 Ataşehir - Çiğli / İZMİR
0 552 385 1 345
drklinik@outlook.com

Leke Tedavisi

DERMAPEN  TEDAVİSİ

Dermapen ucunda çok sayıda iğne  bulunan bir cihaz  kullanılarak ,cilt yüzeyinde küçük delikler açılarak ,milimetrik iğneler kullandığı için delikler oldukça miniktir ve gözle görülmez .Dermapen   Leke tadavisi  için  kullanılılan bir tedavi şeklidir. 

Dermapenin asıl amacı cilt dokularını harakete geçirmektedir. Cillte tahribata neden olarak , cildin kendisini yenileme işlemidir. Cilde verilen epidermal hasar ile derinin kendini yenilemesi amacıdır.

Birçok kişinin ,ergenlikte kalan sivilce izlerini,skar izlerini  akne geniş gözenek gibi sorunları vardır.Çoğu cillte kalıcı olabilir. Öncellikle kişinin ön muaynesi yapıldıktan sonra uygun protoköl belirlenir.

Dermapen yöntemi ile cilt ve saç tedavisi

Gözeneklerin  sıkılaşması

Skar izlerinin iyileşmesi

Çatlakların tedavi edilmesi

Saç dökülmesinin azalması

DERMAPEN ETKİSİ NEDİR?

Dermapen  tedavisi yapıldıktan sonra , cilt yenilemek için  beklenmelidir. Anlık değil zamanla iyileşme görülür. Cillte iyileşme süreci hemen başlansada birkaç gün içerisinde cildin onarımı daha iyi hale gelir.

Leke tedavisinde dermaoen tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Hafif cilt lekleri  varsa 1 ya da 2 seans aralıkları yeterlidir. Sivilce akne yada geniş gözenek varsa seanslar uzayabilir.

DERMAPEN SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NASIL OLUR?

Tedavi bitiminde ciltte kızarıklık ve hassasiyet oluşur. Gün içerisinde  bu kızarıklık  hafiflemeye başlar . Ciltte yenilenmenin etkisiyle soyulma da yaşanır anacak 1 hafta normal görünüme  kavuşur.

 

DERMAPEN UYGULAMA ESNASINDA AĞRI YADA ACI OLUR MU ?

 İşlemden  önce cildin hijyeni sağlanarak lokla anestezi etkilere ön plan çıkan kremler yedirilir. 20 dakkika beklenildekten sonra  işleme başlanır. Dermapen tedavisinde cilt tipi fark etmez  her mevsim uygulanabilir. Yaş aralığı yoktur. Seans aralığı cilt tipine göre değişir.